آرایش پاستیلی
آرایش پاستیلی چیست؟ زیبایی هر چه تمام تر با آرایش پاستیلی

در چند سال اخیر، شاهد این بودیم که علاقه خانم‌ها به رنگ‌های فانتزی بیش از پیش شده است. از این رو آرایش پاستیلی وارد دنیای میکاپ شد که مدل جدیدی از آرایش است؛ با رنگ‌های صورتی، آبی اقیانوسی، یاسی، سبز نعناعی، زرد کمرنگ و محو و تمام رنگ‌های ملایم فانتزی است.

رنگ‌های پاستیلی علاوه بر ورود به دنیای میکاپ و آرایش پاستیلی، امروزه در صنعت فشن و حتی دکوراسیون منزل نیز دیده می‌شوند و تا چند سال آینده این رنگ‌های پاستیلی نقش پررنگی خواهند داشت. ما در این مطلب از مجله دیزجین قصد داریم جواب سوال آرایش پاستیلی چیست را به شما بدهیم و زیبایی این آرایش را به شما نمایش دهیم.

رنگ‌های آرایش پاستیلی

در ابتدا بهتر است رنگ‌های آرایش پاستیلی را با هم ببینیم و در بخش‌های بعدی ترکیب این رنگ‌ها را در آرایش ببینیم. به طور کلی آرایش پاستیلی شامل رنگ‌های فانتزی و رنگ‌های کم‌رنگ و محو مانند رنگ‌های آبی آسمانی، زرد لیمویی، صورتی، کرم، سبز کم‌رنگ و محو، یاسی و … است.

البته با دیدن رنگ‌های آرایش پاستیلی در تصویر پایین، نمی‌توانید متوجه زیبایی آن در آرایش و روی صورت باشید؛ بلکه باید نتیجه نهایی و آرایش روی صورت آن را ببینید.

رنگ های آرایش پاستیلی
رنگ های آرایش پاستیلی

انواع آرایش پاستیلی

آرایش پاستیلی استفاده‌های متفاوتی دارد و می‌توانید به عنوان رژلب، رژگونه، خط چشم، ریمل، سایه چشم، لاک ناخن و حتی رنگ مو از این رنگ‌های جذاب استفاده کنید. در ادامه تمامی موارد استفاده از آرایش پاستیلی را می‌توانید ببینید.

  • رنگ مو پاستیلی

در مدت اخیر شاهد این بودیم که رنگ‌های پاستیلی ورود قدرتمندی را به رنگ‌های مو داشتند و تبدیل به یک ترند شدند. دلیل محبوبیت زیاد رنگ پاستیلی در مو، این است که با همه رنگ‌ها و تایپ‌های پوستی سازگاری دارد و بهترین انتخاب برای خاص بودن است. از این رو خانم‌هایی که می‌‌خواستند در مجلسی خاص بودن خودشان را به نمایش بگذارند از رنگ‌های پاستیلی استفاده می‌کردند.

بیشتر بخوانید: ترندهای رنگ مو سال ۲۰۲۲

رنگ مو پاستیلی
رنگ مو پاستیلی
  • رژلب

رژلب پاستیلی یکی از موارد استفاده آرایش پاستیلی است که زیبایی صورت را چندین برابر می‌کنید. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، نیکی میناژ خواننده معروف آمریکایی (رپر) از رنگ پاستیلی برای لب‌های خود استفاده کرده است و این رنگ را با رنگ موهای پاستیلی خود سِت کرده است.

رژلب پاستیلی
رژلب پاستیلی
  • سایه چشم

یکی از بارزترین و جذاب‌ترین موارد استفاده از آرایش پاستیلی، استفاده به عنوان سایه چشم است؛ چرا که آرایش پاستیلی ابتدا با سایه چشم شکل گرفت و تبدیل به ترند شد. شما در تصویر زیر می‌توانید به خوبی زیبایی رنگ‌های پاستیلی در سایه چشم که توسط میک‌آپ آرتیست مشهور کره‌ای به نام پارک هی مین معروف به “پونی” انجام شده؛ را ببینید.

سایه چشم پاستیلی - پارک هی مین
سایه چشم پاستیلی – پارک هی مین
  • خط چشم

چشم‌ها تاثیر زیادی در زیبایی صورت دارند و زیبایی چهره را چندین برابر می‌کنند. بنابراین در آرایش نیز چشم‌ها از اهمیت بالایی برخوردارند و باید بهترین رنگ‌ها و ترکیبات را برای چشمان خودتان انتخاب کنید تا در مهمانی‌ها و مجالس مانند ستاره بدرخشید. شما می‌توانید با دیدن عکس‌های زیر که در آن معروف‌ترین سلبریتی‌های جهان مانند ریانا و مارگو رابی از خط چشم پاستیلی استفاده کردند؛ الگو بگیرید و با استفاده از آرایش پاستیلی برای چشمان خود، زیبایی هر چه تمام‌تر را تجربه کنید.

خط چشم پاستیلی
خط چشم پاستیلی
  • رژگونه

هر آرایشی نیاز به یک پوشش در لایه زیرین و یا یک مکمل آرایش دارد. این پوشش در آرایش پاستیلی با استفاده از رنگ‌های پاستیلی انجام می‌شود که به پوستتان جلوه پاستیلی و محو می‌دهد. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید؛ رنگ‌های پاستیلی به خوبی در صورت محو شده‌اند و مکمل آرایش پاستیلی هستند.

رژگونه پاستیلی
رژگونه پاستیلی
  • ناخن

آخرین مورد استفاده رنگ‌های پاستیلی در آرایش، ناخن‌ها هستند. در سال‌های اخیر به خصوص در ایران شاهد این بودیم که رنگ‌های پاستیلی طرفداران زیادی در بین رنگ‌ها و ژل ناخن پیدا کردند و استفاده از آن‌ها بسیار زیاد شد. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید رنگ‌های پاستیلی برای ناخن یا به صورت تکی و کنار هم استفاده می‌شوند و یا با ترکیب چند رنگ پاستیلی انجام می‌شوند. همه چیز بستگی به خودتان دارد که چطور می‌خواهید؛ ناخن‌هایتان را لاک بزنید.

ناخن های پاستیلی
ناخن های پاستیلی

در نتیجه

در اینجا با رنگ‌های پاستیلی و آرایش پاستیلی آشنا شدید و موارد استفاده این رنگ‌ها را در میکاپ دیدید. همانطور که در بالا گفتیم این رنگ‌ها که زمان زیادی از ورودشان به دنیای آرایش نمی‌گذرد؛ طرفداران زیادی پیدا کردند و روز به روز در حال گسترش و بهبود هستند. جالب است بدانید رنگ‌های پاستیلی در ابتدا فقط آبی آسمانی و صورتی بودند اما به مرور رنگ‌های دیگری نیز به این مجموعه اضافه شدند تا زیبایی هر چه تمام تر را به تصویر بکشند.

اگر شما هم از رنگ‌های پاستیلی برای آرایش مو و صورت خودتان استفاده کردید؛ حتما نظرتان را با ما در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

X