بادی اسپلش چیست
بادی اسپلش چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در روابط اجتماعی و برقراری ارتباط، بوی خوش است. بوی خوش در مردان و زنان، نشان‌دهنده شخصیت آن‌هاست و علاوه بر ظاهر خوب، بوی خوب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. احتمالا برای شما هم پیش آمده باشد، که بعد از حمام، بدنتان بوی خوبی که داشته را از دست می‌دهد و با کم‌ترین فعالیت و تعریق بوی نامناسب در بدن به‌وجود می‌آید. اما راه حلش چیست؟ جواب این سوال را در ادامه این مطلب و در بخش ” بادی اسپلش چیست ” دریافت خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: مراقبت از موهای بلند

پرطرفدارترین عطرهای مردانه جهان

بادی اسپلش چیست؟

بادی اسپلش محصولی جدید در بازار عطر و ادکلن است و قدمت کم‌تری نسبت به عطر و ادکلن و اسپری زیربغل دارد. بادی اسپلش مایع و رقیقی است که در ترکیبات آن از آب، الکل و ترکیبات طبیعی و اسانس‌ها استفاده می‌شود و برای خوشبوسازی، روی تمام نقاط بدن اسپری می‌شود.

علاوه بر خوشبوسازی بدن، یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های بادی اسپلش، که آن را از عطر و اسپری زیربغل متمایز می‌کند؛ حفظ طراوت و شادابی پوست است. شما با استفاده از بادی اسپلش احساس خواهید کرد که پوستتان شادابی و طراوت خاصی می‌گیرد. بادی اسپلش این کار را از طریق آبرسانی به پوست انجام می‌دهد.

تفاوت بادی اسپلش و عطر و ادکلن

حالا که فهمیدید بادی اسپلش چیست؛ باید بدانید که بادی اسپلش مانند عطر و ادکلن نیست و این دو محصول کاملا با هم متفاوت هستند. مهم‌ترین تفاوت بین بادی اسپلش و ادکلن این است که بادی اسپلش مایعی بسیار رقیق‌تر از ادکلن و با ماندگاری کمتر است. یعنی شما با استفاده از بادی اسپلش نباید توقع کارایی عطر و ادکلن را داشته باشید. جالب است بدانید حتی روش استفاده از بادی اسپلش هم کاملا با روش استفاده از عطر و ادکلن تفاوت دارد و در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

نحوه استفاده از بادی اسپلش

برای گرفتن بهترین نتیجه و بیشترین ماندگاری از بادی اسپلش، باید نکاتی را در نحوه استفاده از بادی اسپلش رعایت کنید. بادی اسپلش معمولا برای استفاده بعد از حمام و زمانی که بدنتان را کاملا خشک کردید.

برای استفاده از بادی اسپلش، باید بعد از حمام، بدنتان را به خوبی خشک کنید و سپس بادی اسپلش را روی نقاط مختلف بدن مانند، گردن، دست‌ها، کمر و قسمت شکم اسپری کنید. و بعد از حدود ۱ الی ۲ دقیقه لباستان را بپوشید. این روش، بهترین روش برای استفاده از بادی اسپلش است که بدن شما را همیشه خوشبو نگه می‌دارد و دیگر نیازی نیست درباره از بین رفتن رایحه بدن بعد از حمام نگران باشید؛ چرا که بادی اسپلش خودش به تنهایی بدن شما را تا ساعت‌ها خوشبو نگه می‌دارد.

استفاده از بادی اسپلش
استفاده از بادی اسپلش

علاوه بر زمان بعد از حمام، می‌توانید برای تجدید رایحه هم از بادی اسپلش استفاده کنید، یعنی به محضی که حس کردید رایحه بادی اسپلش از روی بدنتان رفته است، به سرعت و بلافاصله بادی اسلش را روی همان نقاط اسپری کنید تا بدنتان همیشه خوشبو و پوستتان با طراوت باشد.

نکته: برای ماندگاری بیشتر بادی اسپلش، می‌توانید قبل از استفاده از بادی اسپلش از لوسیون بدن استفاده کنید.

ویژگی‌های یک بادی اسپلش خوب

در اینجا علاوه بر جواب سوال بادی اسپلش چیست؛ راهنمای خرید بادی اسپلش و نحوه انتخاب بادی اسپلش مناسب خودتان را نیز به شما گفتیم. بادی اسپلش‌ها در بازار در کیفیت‌های متفاوتی وجود دارند. بهترین بادی اسپلش باید تمامی ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

۱- آبرسانی به پوست و جلوگیری از خشکی پوست

اولین و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک بادی اسپلش خوب این است که آبرسان مناسبی برای پوست باشد و پوست بدن را همیشه با طراوت و شاداب نگه دارد. علاوه بر این، یک بادی اسپلش نباید میزان الکل زیادی داشته باشد؛ چرا که الکل باعث خشکی پوست می‌شود و یک بادی اسپلش خوب باید از خشکی پوست جلوگیری کند.

آبرسانی بادی اسپلش به پوست
آبرسانی بادی اسپلش به پوست

۲- عدم ایجاد حساسیت و آلرژی

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم یک بادی اسپلش خوب این است که حساسیت و آلرژی ایجاد نکند. البته این ویژگی در اکثر بادی اسپلش‌ها دیده می‌شود و موارد ایجاد حساسیت توسط بادی اسپلش بسیار کمتر از عطر و ادکلن و سایر محصولات آرایشی و بهداشتی است. البته ما پیشنهاد می‌کنیم اگر حساسیت دارید، قبل از خرید بادی اسپلش آن را روی قسمتی از بدنتان تست کنید.

۳- موجود بودن در رایحه‌های مختلف

امروز بعضی از بادی اسپلش‌ها در رایحه عطر و ادکلن‌های مشهور جهان مانند Sauvage ،Chanel De Bleu ،Euphoria و بسیاری از رایحه‌های دیگر تولید می‌شوند و شما می‌توانید بر اساس عطر محبوب و مورد علاقه‌تان اقدام به خرید بادی اسپلش کنید و از آن لذت ببرید.

موارد استفاده از بادی اسپلش

تا اینجا جواب سوال بادی اسپلش چیست؟ را گرفتید و ویژگی‌های یک بادی اسپلش خوب را دانستید. از آنجایی که ترکیبات بادی اسپلش بسیار رقیق‌تر و سبک‌تر از ترکیبات عطر و ادکلن و اسپری بدن هستند؛ شما می‌توانید از بادی اسپلش در موارد مختلف استفاده کنید.

  • استفاده روی بدن

رایج‌ترین مدل استفاده از بادی اسپلش، روی بدن است. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، بعد از حمام و زمانی که بدنتان کاملا خشک شده است، از لوسیون بدن استفاده کنید و سپس بادی اسپلش را به مقدار لازم روی بدنتان اسپری کنید.

  • استفاده روی موها

دومین مورد استفاده از بادی اسپلش، روی موها است. از آنجایی که ترکیبات بادی اسپش رقیق هستند و هیچ حساسیت و آسیب پوستی ایجاد نمی‌کنند؛ شما می‌توانید از بادی اسپلش روی موهایتان استفاده کنید. با استفاده از بادی اسپلش روی موها، موهای شما نیز بوی خوشی می‌گیرند. برای استفاده از بادی اسپلش روی مو، باید بعد از حمام و زمانی که موهایتان را به خوبی خشک کردید؛ به مقدار موردنیاز روی موهایتان اسپری کنید.

استفاده بادی اسپلش روی موها
استفاده بادی اسپلش روی موها

در آخر

در این مطلب از فروشگاه اینترنتی دیزجین درباره جواب سوال ” بادی اسپلش چیست ” را به طور کامل دادیم. به طور خلاصه بادی اسپلش‌ها، اسپری‌های خوشبوکننده بدن هستند که ساختار آن‌ها از ترکیب مایعی با پایه الکلی و دیگر ترکیبات معطر به دست می‌آید. بادی اسپلش‌ها قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به عطر و ادکلن دارند. البته این دو محصول قابل مقایسه نیستند؛ چون هر کدام کارایی مخصوص به خودش را دارد.

معمولا از بادی اسپلش برای خوشبو کردن بدن استفاده می‌کنند و بهترین زمان برای استفاده، بعد از حمام است تا بدن بوی خوشی بگیرد و این بو را تا ساعت‌ها حفظ کند. رایحه بادی اسپلش‌ها، به طور کلی ملایم و سبک است و در ترکیبات آن از آب بیشتری نسبت به ادکلن استفاده شده؛ به همین دلیل علاوه بر بوی خوشی که به بدن فرد می‌بخشد، باعث آبرسانی به پوست و حفظ طراوت و شادابی پوست می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

X