Showing all 3 results

اکسیدان چیست؟

برای گرفتن بهترین نتیجه از رنگ مو، آسیب ندیدن موها بعد از رنگ و همچنین داشتن رنگ مویی جذاب، اکسیدان بهترین و مناسب‌ترین گزینه است. پس خرید اکسیدان را قبل از رنگ آمیزی مو جدی بگیرید. اما این اکسیدان چیست؟

اکسیدان ماده‌ای شیمایی است که به رنگ مو اضافه می‌شود تا رنگدانه‌های رنگ مو بهتر جذب موهایتان شوند و بهترین نتیجه را از رنگ مو کسب کنید. در واقع نقش اکسیدان، فعال کردن رنگ مو است.

انوع اکسیدان

اکسیدان انواع مختلفی دارد که بر اساس درجه اکسیدان دسته بندی می‌شود. تفاوت درجه اکسیدان در میزان روشن‌کنندگی آن است. یعنی هر چقدر که درجه اکسیدان بالاتر باشد، میزان روشن‌کنندگی آن هم بیشتر است. پس هنگام خرید اکسیدان باید دقت کنید تا بهترین انتخاب را برای موهای خود انجام دهید. اما در کل دسته بندی اکسیدان‌ها به شکل زیر است:

اکسیدان 3%

اولین و پر استفاده‌ترین نوع اکسیدان، که با نام‌های ولوم 10 و یا 0/5 شناخته می‌شود؛ ضعیف‌ترین اکسیدان به شمار می‌رود. این اکسیدان در رنگساژها در رنگ‌های هایلایت و مش و انواع لایت بسیار کاربرد داشته وهمچنین در استفاده از رنگ‌های تیره مثل مشکی و قهوه‌ای تیره روی مو باعث ثبات و تیرگی بیشتر رنگ مو می‌شود.

اکسیدان 6%

این اکسیدان با نام‌های اکسیدان ولوم 20 و یا شماره 1 نیز شناخته می‌شود و برای پوشش تارهای سفید بسیار پر کاربرد بوده و در دکلره های ضعیف و تکنیک دکوپاژ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اکسیدان همچنین باعث کاهش خطر سوختن موها برای مش فویل و تکنیک های آمبره و سامبره نیز می‌شود.

اکسیدان 9%

سومین نوع اکسیدان که با نام‌های اکسیدان ولوم 30 یا شماره 2 نیز شناخته می‌شود؛ در انواع رنگ مو کاربرد دارد و قابلیت روشن کنندگی دارد و می‌تواند با کمک رنگ‌های روشن‌تر نهایتا به باز شدن رنگ موی فرد کمک نماید.

اکسیدان 12%

چهارمین و آخرین نوع اکسیدان که با نام‌های ولوم 40 یا شماره 3 شناخته می‌شو و مصرف کمتری نسبت به باقی درجه‌های اکسیدان دارد و معمولا در آرایشگاه‌ها استفاده می‌شود. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود ترجیحا از این شماره اکسیدان برای دکلره استفاده نشود؛ مگر اینکه توسط آرایشگران حرفه‌ای مورد استفاده قرار گیرد. چرا که آسیب استفاده از این نوع اکسیدان‌ها برای مو زیاد می‌باشد. این اکسیدان بالاترین درجه روشن‌کنندگی را نیز دارد.

میزان استفاده از اکسیدان نسبت به رنگ مو

نسبت استفاده از اکسیدان در برابر رنگ مو، یک به یک و نیم است. مثلا به ازای 100 میلی لیتر رنگ، نیاز به 150 میلی لیتر اکسیدان می‌باشد. البته در تکنیک‌های متفاوت رنگ آمیزی مو این نسبت‌ها تغییر می‌کند.

خرید اکسیدان از دیزجین

فروشگاه اینترنتی دیزجین سه نوع از مهم‌ترین اکسیدان‌های مناسب رنگ مو را در درجه‌های 6%، 9% و 12% برای شما فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین انتخاب را از بین این سه مدل انجام دهید و اقدام به خرید اکسیدان کنید.

همچنین شما می‌توانید خرید اکسیدان را به صورت کاملا آنلاین انجام دهید و در صورت داشتن سفارش بالای 100 هزار تومان، سفارشتان را به صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرید.