نحوه پاک کردن آرایش
نحوه پاک کردن آرایش بدون آسیب رساندن به صورت

تابحال به نحوه پاک کردن آرایش فکر کرده‌اید؟ اصلا می‌دانید چگونه باید آرایشتان را به صورت حرفه‌ای و تمیز پاک کنید؟ در ادامه جواب این سوال‌ها را دریاقت خواهید کرد. همانطور که می‌دانید پوست صورت ما به عوامل مختلفی حساس است که یکی از این عامل، آرایش و میکاپ است. این یعنی که اگر آرایشتان را به صورت حرفه‌ای و درست پاک نکنید، ممکن است تا مدت زیادی روی پوست صورتتان بماند و بعدها باعث آسیب رساندن به پست شما شود.

اگر می‌خواهید نحوه پاک کردن آرایش را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید؛ در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه پاک کردن آرایش

برای پاک کردن آرایش مراحلی وجود دارند که باید به ترتیب این مراحل را در زمان و به روشی که گفته شده انجام دهید، تا بعد از پاکسازی آرایش پوستی صاف و تمیز داشته باشید. این مراحل به ترتیب از شماره ۱ شروع می‌شوند.

۱- با پد مرطوب پاک کننده آرایش شروع کنید

در مرحله اول و قبل از همه چیز شما باید یک پد الکلی مناسب برای پاک کردن آرایش را بردارید و با پاک کردن آرایش دور چشم شروع کنید. همانطور که می‌دانید پوست چشم بسیار حساس است، بنابراین هنگام پاک کردن آرایش در اطراف چشمان، پد الکلی را به صورت کاملا ملایم و آرام روی چشم بکشید. البته قبل از اینکه آرایش را به آرامی پاک کنید، پد آرایش پاک کن را برای چند ثانیه بر روی چشم خود قرار دهید تا مقداری از مواد آرایشی را جذب کند.

در مرحله دوم باید به سراغ لب‌های خود بروی و با پد مرطوب آرایش پاک کن، رژلب خود را پاک کنید. در این مرحله اگر رژلب به خوبی با پد الکلی پاک نشد؛ پیشنهاد می‌کنیم دستمالی را به آب میسلار یا روغن‌های پاک کننده آغشته کنید و به خوبی روی لب‌های خود بکشید.

۲- به سراغ میسلار واتر Micellar Water بروید

در این مرحله از نحوه پاک کردن آرایش شما باید با استفاده از میسلار واتر که ترکیبی از آب خالص، مواد آبرسان مثل گلیسیرین و مقدار کمی سورفکتانت‌های ملایم است؛ بروید. Micellar Water یک تمیز کننده‌ است که آلودگی‌های پوست را از بین می‌رود. میسلار واتر بر خلاف باقی شوینده‌های صورت نیازی به شست و شو با آب ندارند؛ چرا که مایعی سبک و ملایم است.

شما باید برای پاک کردن آرایش در این مرحله، پدی را به میسلار واتر آغشته کنید و به خوبی روی صورت خود بکشید تا خوب جذب صورت شود و آلودگی‌ها و مواد آرایشی را از صورت شما پاک کند. سپس برای پاک کردن ناحیه‌های زیر چشم و دور لب‌ها می‌توانید گوش پاک کن آرایشی استفاده کنید.

میسلار واتر
میسلار واتر

۳- شست و شوی صورت با پاک کننده مناسب

حتما تابحال این مرحله را همان اول انجام می‌دادید و تمام. اما این اشتباه‌ترین کار ممکن است. شما با دو روش قبلی نحوه پاک کردن آرایش، آرایش خود را به خوبی از صورت خود پاک کردید. اما همچنان پوست شما نیاز به آب دارد؛ چون هیچ چیزی نمی‌تواند جای آب را بگیرد.

در اینجا برای پاک کردن آلودگی‌های باقی مانده روی صورت باید از ژل‌های شست و شوی صورت و یا صابون مناسب استفاده کنید و پوستتان را به خوبی و به مدت ۱ دقیقه به صابون آغشته کنید و روی پوستتان ماساژ دهید؛ سپس آن را با آب بشویید و با حوله و به آرامی خشک کنید.

۴- اصلی ترین کار را فراموش نکنید

نکته‌ای که در همه آموزش‌هایمان به آن اشاره می‌کنیم و در نحوه پاک کردن آرایش هم به آن اشاره خواهیم کرد؛ استفاده از کرم مرطوب کننده است. کرم مرطوب کننده باید به عنوان یک روتین روزانه مراقبت از پوست در نظر بگیرید. قبل‌ها هم گفتیم و باز هم تاکید می‌کنیم؛ کرم مرطوب کننده مثل آب و غذا که نیاز اساسی بدنمان است؛ برای پوست یک نیاز اساسی است که باید جدی بگیرید. پس اگر تابحال کرم مرطوب کننده نخریدید؛ سریعا اقدام به خرید کرم مرطوب کننده کنید و روزانه از آن استفاده کنید.

می‌توانید در مقاله روبرو از دیزجین بیشتر درباره کرم مرطوب کننده بخوانید: تفاوت کرم مرطوب کننده و لوسیون بدن

کرم مرطوب کننده
کرم مرطوب کننده

در نهایت

در این مطلب از مجله دیزجین به نحوه پاک کردن آرایش به صورت حرفه‌ای اشاره کردیم و به شما در ۴ مرحله به صورت کاملا حرفه‌ای و کارساز نحوه پاک کردن آرایش را یاد دادیم. نکته مهمی که باید در این موارد جدی بگیرید استفاده از کرم مرطوب کننده قبل از آرایش کردن و بعد از پاک کردن آرایش است.

دیدگاهتان را بنویسید

X