ترندهای رنگ مو سال ۲۰۲۲
ترندهای رنگ مو سال ۲۰۲۲ چیست؟

یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل در زیبایی خانم‌ها، رنگ موهایشان است. با ورود به سال ۲۰۲۲ و آغاز سالی جدید، داشتن رنگ موی جدید بسیار گزینه خوبی است. اما اگر سردرگم هستید و نمی‌دانید که چه رنگی را برای موهای خودتان انتخاب کنید؛ نگران نباشید. چون ما در این مطلب از فروشگاه اینترنتی دیزجین، قصد داریم جدیدترین ترندهای رنگ مو سال ۲۰۲۲ را به شما معرفی کنیم.

ترندهای رنگ مو سال ۲۰۲۲

بدون مقدمه و به صورت مستقیم به بحث اصلیمان که ترندهای رنگ مو است؛ می‌پردازیم. رنگ‌هایی که در ادامه خواهیم گفت هر کدام مناسب یک رده سنی هستند و بعضی از آن‌ها حاصل ترکیب چند رنگ هستند. بطور کلی این رنگ موها عبارتند از:

۱- رنگ مو پاستلی

رنگ مو پاستلی - دیزجین
رنگ مو پاستلی – دیزجین

یکی از جذاب‌ترین ترندهای رنگ مو سال ۲۰۲۲، رنگ پاستلی است. این رنگ بهترین انتخاب برای رنگ موی جوانان در سال ۱۴۰۱ و ۲۰۲۲ است. رنگ پاستلی از ترکیب رنگ سفید با رنگ‌های آبی و یا صورتی روشن به دست می‌آید.

بهترین زمان برای استفاده از رنگ موی پاستلی، فصل تابستان و تابستان است. یعنی می‌توانید از این رنگ به عنوان رنگ موی سال ۱۴۰۱ نیز استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که یکی از مهم‌ترین عواملی که رنگ مو را به خوبی نشان می‌دهد، لباس است. یعنی شما با انتخاب این رنگ، باید لباس‌های خودتان را نیز متناسب با این رنگ انتخاب کنید.

۲-رنگ موی پلاتینیوم

رنگ مو پلاتینیوم - دیزجین
رنگ مو پلاتینیوم – دیزجین

یکی دیگر از ترندهای رنگ مو سال ۲۰۲۲، رنگ پلاتینیوم است. البته این رنگ چند سالی است که استفاده می‌شود؛ اما در سال ۲۰۲۲ و ۱۴۰۱ به یک رنگ مو ترند تبدیل شده است و قطعا امسال بیشتر از هر سال، این رنگ مو را بر سر افراد مشهور خواهید دیدید.

اما حتما حواستان باشد که این رنگ مو نیازمند مراقبت بسیار از مو است. زیرا مواد شیمیایی موجود در این ترکیب و دکلره واکسیدان مورد نیاز باعث آسیب رساندن به مو می‌شود. بنابراین بعد از پلاتینیوم کردن رنگ موی خود؛ با استفاده از محصولات مراقبت از مو مانند سرم مو و ماسک مو به موهای خود برسید.

برای افرادی که پوست مشکی دارند، پلاتین مایل به خاکستری می‌تواند انتخاب ایده آلی باشد، زیرا تضاد با پوست زیبا است و جلوه‌ی زیبایی را به ظاهر شما می‌بخشد.

۳- رنگ مو هایلایت

رنگ مو هایلایت - دیزجین
رنگ مو هایلایت – دیزجین

هایلایت، سومین ترند رنگ مو سال ۲۰۲۲ است که جذابیت خاصی دارد. هایلایت می‌تواند راهی برای ایجاد تغییراتی در رنگ طبیعی مو و عمق بیشتر به ظاهر مو باشد. بنابراین، استفاده از هایلایت‌هایی که تضاد کمی با مو دارند؛ بهترین انتخاب است.

البته هایلایت مو از گذشته بسیار استفاده می‌شد؛ اما در مدت اخیر و به خصوص سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، استفاده از هایلایت بسیار کمتر شد. ولی در سال ۲۰۲۲ دوباره این نوع رنگ مو مورد توجه قرار گرفت و در بین ترندهای رنگ مو سال ۲۰۲۲ جای گرفت.

۴- رنگ مو قرمز بلوطی

رنگ مو قرمز بلوطی - دیزجین
رنگ مو قرمز بلوطی – دیزجین

چهارمین ترند رنگ مو سال ۱۴۰۱ و ۲۰۲۲ که به آن می‌پردازیم رنگ قرمز بلوطی است. این رنگ که در اصل رنگ قهوه‌ای است؛ ولی در سال ۲۰۲۲ شاهد این بودیم که رنگ‌های قهوه‌ای بیشتر به سمت قرمزی رفتند. این رنگ بسیار جذاب و فریبنده مناسب فصل زمستان و بهار است.

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید؛ خانم Zendaya بازیگر و خواننده مشهور آمریکایی، به خوبی از این رنگ استفاده کرده است و جلوه زیبایی برای خودش درست کرده.

۵- رنگ مو یاسی صورتی

رنگ مو یاسی صورتی - دیزجین
رنگ مو یاسی صورتی – دیزجین

یکی دیگر از ترندهای رنگ مو سال ۲۰۲۲، رنگ موی یاسی است. این رنگ جزو ویژه‌ترین، حرفه‌ای‌ترین و هنرمندانه‌ترین رنگ‌های ترکیبی بلوند است که تم صورتی دودی خیلی روشن دارد و بهترین انتخاب برای رده سنی ۲۰ تا ۳۷ سال است.

رنگ یاسی دو طبع سرد یا گرم دارد. طبع سرد از ترکیب رنگ بنفش بلوند و رنگ دودی حاصل می‌شود و طبع گرم نیز از ترکیب صورتی با دودی بدست می‌آید. شما باید با توجه به سلیقه و رنگ پوستتان انتخاب کنید که کدام یک از طبع‌ها را برای رنگ کردن موهایتان انتخاب کنید.

۶- رنگ مو بلوند قارچی

رنگ مو بلوند قارچی - دیزجین
رنگ مو بلوند قارچی – دیزجین

رنگ مو بلوند قارچی حاصل ترکیب رنگ‌های قهوه‌ای روشن، بژ و خاکستری است؛ که رنگ خاکستری بیشتر در آن دیده می‌شود. دلیل این نامگذاری هم شبیه بودن این رنگ مو به رنگ قارچ است.

این رنگ مو مناسب افرادی است که می‌خواهند موهای خود را کمی تیره کنند؛ بدون آنکه زیاد تیره شود؛ است. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، رنگ موی بلون قارچی به بهترین شکل نمایش داده شده است.

۷- رنگ مو بلوند توت فرنگی

رنگ مو بلوند توت فرنگی - دیزجین
رنگ مو بلوند توت فرنگی – دیزجین

یکی از ترندهای رنگ مو سال ۲۰۲۲، که سر و صدای زیادی به پا کرد، رنگ موی بلوند صورتی است. این رنگ موی جذاب از ترکیب رنگ موی بلوند و قرمز حاصل می‌شود. شما می‌توانید بر اساس نیازتان قرمزی آن را زیاد یا کم کنید. اما زیباترین جلوه این رنگ مو، این است که فقط سایه‌ای از قرمز دیده شود و رنگ زیاد به قرمزی نزند.

۸- رنگ مو کارامل آمبره

رنگ مو کارامل آمبره - دیزجین
رنگ مو کارامل آمبره – دیزجین

از رنگ‌های جذاب سال ۱۴۰۱ و ۲۰۲۲ می‌توانیم به رنگ کاراملی آمبره اشاره کنیم. این رنگ زیبایی هر چه تمام‌تر را به موهای شما می‌بخشد و برای خانم‌هایی که که موهایشان تیره است؛ انتخاب ایده‌آلی است.

رنگ کاراملی یکی از رنگ‌های بسیار زیبا و افسانه‌ای است و جزء سری رنگ‌های کلاسیک اروپایی به شمار می‌رود. این رنگ مو را می‌توان هم برای تناژ پوستی گرم و هم سرد استفاده کرد. برای این کار کافی است از ترکیب رنگ موی کاراملی گرم برای افراد دارای تناژ پوستی گرم و از ترکیب رنگ موی کاراملی سرد برای افرادی که تناژ پوستی سرد دارند، استفاده کرد.

۹- رنگ مو بنفش لایت

رنگ مو بنفش لایت - دیزجین
رنگ مو بنفش لایت – دیزجین

رنگ موی بنفش لایت سایه‌ای پر جنب و جوش از رنگ آبی مات با رنگ‌های بنفش مایل به قرمز انرژی‌بخش است. مهم‌ترین عاملی که هنگام امتحان رنگ بنفش لایت باید در نظر گرفت؛ این است که مطمئن شوید رنگ پایه موهایتان کاملاً یکدست و به اندازه کافی روشن است. اگر رنگ پایه مو خیلی تیره یا خیلی طلایی باشد، رنگ بنفش لایت بدست نمی‌آید.

به خاطر داشته باشید که هنگامی که بنفش لایت محو شود، به تدریج به رنگ اسطوخودوس کم‌رنگ‌تری تبدیل می‌شود، سپس به رنگ بلوند خنک و نقره‌ای تبدیل می‌شود و در رنگ بلوند خامه‌ای خنثی قرار می‌گیرد. این بدان معناست که برای کسانی که به رنگ‌های بلوند پلاتینیومی علاقه دارند، گزینه‌ای عالی است.

۱۰- رنگ مو قرمز مسی

رنگ مو قرمز مسی - دیزجین
رنگ مو قرمز مسی – دیزجین

همانطور که دیدید؛ رنگ قرمز در اکثر ترندهای رنگ مو سال ۲۰۲۲ قرار داشت و می‌توانیم بگوییم که این رنگ در سال ۱۴۰۱ و ۲۰۲۲ یک رنگ فوق‌العاده است. اگر تصمیم به رنگ کردن موهایتان به رنگ قرمز را دارید، پیشنهاد می‌کنیم بجای قرمز سنتی از سایه‌های مسی استفاده کنید؛ چرا که طبیعی‌تر و زیباتر است.

نحوه رنگ کردن موها

حالا که ۱۰ تا از ترندهای رنگ مو سال ۱۴۰۱ و ۲۰۲۲ را با هم دیدیم؛ به سراغ راه و روش رنگ کردن مو می‌رویم. همانطور که دیدید اکثر رنگ‌هایی که در بالا گفته شدند؛ ترکیبی هستند و نیاز به دکلره و اکسیدان دارند. از طرفی دیگر عدم استفاده درست از دکلره و اکسیدان، باعث آسیب‌رسانی و سوختن موها می‌شود.

بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که برای درآوردن موهایتان به این رنگ‌ها، به یک آرایشگر کاربلد مراجعه کنید تا بدون آسیب رساندن به موها، رنگ مورد علاقه‌تان را به زیباترین شکل ممکن درآورد.

اگر هم خودتان خواستید موهایتان را رنگ کنید:

  • ابتدا اطراف صورت، گوش، گردن و پیشانی را کرم مرطوب کننده بزنید تا پوست شما رنگ نگیرد.
  • با حوله‌ای، اطراف گردن‌تان را بپوشانید، زیرا رنگ باعث التهاب پوست گردن می‌شود.
  • مراقب باشید رنگ روی لباستان نریزد. بهتر است یک لباس کهنه و یا پیشبند بپوشید.
  • قبل از رنگ کردن موهایتان حتما دستکش دست‌تان کنید.
  • اگر هم پوست‌تان در حین رنگ کردن مو، لک شد؛ با الکل طبی رنگ را از بین ببرید.

تکنیک رنگ‌دهی بهتر رنگ مو

قبل از اینکه موهای خود را رنگ کنید باید موهایتان تمیز و عاری از هر گونه چربی یا کثیفی باشد تا بهتر رنگ بگیرد. پس چند ساعت قبل از رنگ کردن مو، موهایتان را با شامپو بشویید؛ البته حواستان باشد که شامپو حاوی نرم کننده نباشد. سپس هنگام رنگ کردن موها، بهتر است که موهایتان مرطوب باشند؛ زیرا موهای خشک رنگ را مدت کوتاه‌تری در خود نگه می‌دارند.

در نهایت

ما در این مطلب از مجله دیزجین به ۱۰ تا از ترندهای رنگ مو سال ۲۰۲۲ اشاره کردیم. ترندهایی که در سال ۲۰۲۲ آن‌ها را زیاد خواهید دید. همانطور که در ابتدا گفتیم، تغییر همیشه جالب است و انسان همیشه نیاز به تغییر دارد. شما نیز برای تغییر می‌توانید طبق ترندهایی که دیدید؛ اقدام به خرید رنگ مو کنید و به موهایتان یک حس و حال تازه و جذاب دهید.

منبع: https://danidrops.com.br/en/hair-color-trend/

دیدگاهتان را بنویسید

X